#

HAKKIMIZDA

 

OSGB nedir, neden gereklidir?

 
Ortak sağlık güvenlik birimi(OSGB): İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri sunmak üzere, gerekli donanım ve çalışanları bünyesinde bulunduran ve bakanlıkça yetkilendirilen, kamu kurum ve kuruluşları ile Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre faaliyet gösteren şirketlerce kurulan ve işletilen müesseselerdir.
 
İşverenler işyerlerinde alınması gereken iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin belirlenmesi ve uygulanmasının izlenmesi, iş kazası ve meslek hastalıklarının önlenmesi, işçilerin ilkyardım ve acil tedavi ile koruyucu sağlık ve güvenlik hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla işletme dışında kurulu bakanlıkça yetkilendirilen OSGB’ lerden hizmet satın alabilirler.
 
İş güvenliği artan ölümlerle beraber daha fazla önem verilen bir konu haline gelmiştir. Daha fazla ölümlü iş kazaları olmaması için çalışan firma alanında uzman kadrosu ile tüm çalışanların iş yaşamında ne şekilde davranması, ne tarz materyalleri kullanması gerektiğini açıklayarak sağlıklı bir çalışma ortamının oluşmasına zemin hazırlamaktadır.
 

Biz kimiz, neden tercih edilmeliyiz?

 
Tuğra ortak sağlık güvenlik birimi iş sağlığı ve iş güvenliği hizmetleri vermek amacıyla 12.12.2012 tarihinde kurulmuştur.

Uzman kadrosu ile doğru, eksiksiz, iş güvenliği kanunu ve uluslararası standartlara uygun hizmet vermektedir.Tuğra OSGB, sektöründe yer alan haberlerin doğruluğunu kanıtlar nitelikte iş yaşamını kolaylaştırıcı tedbirler alarak, işçilerin rahat bir şekilde çalışmaları için olanak sağlamaktadır.

İş Sağlığı ve İş Güvenliği danışma hattından konuya dönük tüm soru ve sorunlarınıza sağlam ve kalıcı çözümler getirmektedir. Tuğra OSGB faaliyetlerini sürdürürken, iş güvenliğinin ve sağlığının zorunluluktan ibaret olmadığını aksine sağlık için gereklilik olduğunu vurgulamaktadır.

Yeniliklere daima açık olan Tuğra OSGB, müşteri odaklı çalışmaları ile kalitesini ve işine verdiği önemi her geçen gün büyüyen müşteri portföyü ve çalışan sayısıyla kanıtlamış bulunmaktadır.

 

Verilen Hizmetlerden Bazıları:

İş güvenliği hizmeti

İşyeri hekimliği hizmeti

İş sağlığı ve iş güvenliği eğitimleri

Risk analizi

Acil eylem planı

Patlamadan korunma dökümanı

İlkyardım eğitimi

Yangın eğitimi

İşe giriş/periyodik muayene sağlık raporları

Bunların yanında mobil sağlık araçlarıyla iş kaybını en aza indirerek, güvenilir ve en düşük maliyetlerle, sağlık raporları için gerekli tetkikler de kurumumuz tarafından yapılmaktadır.

 

Yılda ortalama 800 risk analizi, 800 acil eylem planı, 6000 sağlık raporu ve 28000 saat saha çalışması gerçekleştirmekteyiz. Sizler adına İş Sağlığı ve İş Güvenliği alanına dair herşeyi takip etmek ve çözüm ortaklarımızı değişiklere hazırlamak adına hep yanınızdayız.
 
Siz rahat rahat çalışın diye…
 
SAYGILARIMIZLA
 

MENÜLERİMİZ